9 Ocak 2014 Perşembe

Android Cihaz Yöneticisi Nedir

Android Cihaz Yöneticisi Nedir
Android Cihaz yöneticisi ismiyle Google Play’de yerini almış olan bu uygulama Apple’ın iOS platformunda var olan “iPhone’umu bul” uygulaması ile neredeyse aynı işleve sahip olan ve ortalama olarak tüm Android kullanıcılarının faydalanmak isteyeceği bir uygulamadır. Uygulama işlev olarak oldukça basit olmasına rağmen faydası açısından son derece önemli bir uygulama. Uygulama sayesinde konum özellikleri ile cihazınızın o anda nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Pek, bu özellik ne işinize yarayacak? Eğer cihazınız kaybolursa ya da çalınma gibi bir durum ile karşı karşıya kalırsanız bu uygulama sayesinde kolaylıkla cihazını bulabilirsiniz. Tabi ki uygulama sadece cihazınızı bulma gibi hünerlere sahip değil.

Bunun yanı sıra gerekli eşleştirmeleri yaptığınız taktirde ana ekran şifrenizi sıfırlama ve cihazınızın içerisinde ki bütün verileri silme gibi özellikleri sunuyor. Bildiğiniz gibi cihazınız istenmeyen ellere geçtiğinde en çok endişe duyulan konu da cihazınızın içerisindeki kişisel bilgilere ulaşılacak olmasıdır. Ancak Android cihaz yöneticisi sayesinde tüm bu şüpheleriniz son bulabilir. Bu uygulama sayesinde birkaç kolay tıklama ile tüm cihazınızın içerisinde ki kişisel verilerinizi silme talimatı verebilirsiniz.

Böylece cihazınız istenmeyen ellerde olsa dahi içerisinde ki bilgilerin güvenliğinden tam olarak emin olabilirsiniz. Şuanda Google Play üzerinden indirilebilen uygulama için cihazınızın en azından Android 2.2 sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu sürümün altında cihazlar için ise uygulama uyumluluk göstermiyor.

android cihaz yöneticisi, android cihaz yöneticisi nedir, android cihaz yöneticisi konum bilgisi mevcut değil, android cihaz yöneticisi apk, android cihaz yöneticisi nasıl kullanılır, android telefon dosya yöneticisi,

0 yorum:

Yorum Gönder